Agregat prądotwórczy – jakiej firmy?


Wybór agregatów prądotwórczych na rynku jest ogromny – od małych, tanich urządzeń do zastosowania na kempingach po ogromne i bardzo kosztowne agregaty przemysłowe. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu warto jest uważnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania względem urządzenia, a przede wszystkim poznać opinie na temat sklepów i producentów agregatów prądotwórczych.

Zakup agregatu od firmy, a od producenta

Wiele sklepów stacjonarnych i internetowych posiada w swojej ofercie agregaty prądotwórcze wysokiej jakości, wyprodukowane przez zakłady przemysłowe znanych i cenionych marek. Jednak (choć produkt może być ten sam) nie jest obojętne, gdzie dokonamy zakupu. Jeżeli kupimy agregat prądotwórczy producenta X w innym miejscu niż sklep firmowy X, zazwyczaj zapłacimy więcej, ponieważ do ceny zostanie doliczona marża. Poza tym, producent agregatów prądotwórczych ma największą wiedzę w temacie i pomoże dobrać odpowiedni system zasilania awaryjnego skuteczniej, niż sprzedawca w sklepie (szczególnie, jeżeli lokal lub witryna nie specjalizuje się w tej branży). Kupując u producenta można też liczyć na większy wybór podobnych modeli. Jeżeli mamy wątpliwości, ale jesteśmy zainteresowani konkretnym typem agregatów prądotwórczych, producent może zasugerować produkt najlepiej odpowiadający indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Dlaczego nie opłaca się kierować ceną?

Urządzenia marek typu no-name są zazwyczaj stosunkowo tanie i wydają się być kuszącą propozycją. Jednak zakup takiego produktu może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto, jeżeli agregat nie będzie działał poprawnie (na przykład ze względu na słaby silnik, który nie jest w stanie zapewnić stałego dopływu prądu). W skrajnych przypadkach, nieprawidłowe funkcjonowanie agregatu może uszkodzić urządzenia, które są do niego podpięte (lub sieć domową, jeśli będzie podłączona do systemu zasilania awaryjnego). Nawet poprawnie działające urządzenia pochodzące z przypadkowego źródła mogą okazać się kłopotliwe, jeżeli pojawi się konieczność ich serwisowania – problemem może być chociażby dostępność części zamiennych lub brak fachowców, którzy zechcą się podjąć takiego zadania. Istnieje wiele znanych i cenionych marek (w tym krajowych, jak na przykład Sumera Motor), które oferują nie tylko znakomite jakościowo produkty, ale również atrakcyjne ceny i świetną obsługę klienta.

Dlaczego warto wybrać Sumera Motor jako producenta agregatów prądotwórczych?

Sumera Motor to polska firma z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w kategorii silników spalinowych, która od piętnastu lat produkuje agregaty prądotwórcze – producent opiera je wyłącznie na najdoskonalszych silnikach znanych marek, takich jak Honda, Iveco, Subaru czy Kohler. Oferta firmy obejmuje ogromną ilość różnorodnych produktów o wszechstronnym zastosowaniu: agregaty prądotwórcze na gaz, biogaz, diesel i benzynę, urządzenia uruchamiane ręcznie lub automatycznie, modele mobilne, ruchome lub stacjonarne, agregaty jedno- i trójfazowe oraz produkty specjalistyczne (na przykład agregaty spawalnicze). Każdy artykuł jest wykonany z wysoką precyzją i przy wykorzystaniu przebadanych, najwytrzymalszych materiałów, dzięki czemu agregaty prądotwórcze producenta Sumera Motor są niezawodne i bardzo funkcjonalne.